Sermaye Piyasası Kurulu’nda THY’e İhracat Onayı

Bilindiği üzere Türk Hava Yolları borçlanma aracı ile ilgili olarak ihracat yapmayı düşünüyordu. Bir süredir Sermaye Piyasası’nda da bu konuda hakkında onay bekliyordu. En sonunda beklenen onay geldi ve Sermaye Piyasası Kurulu, Türk Hava Yolları’nın ihracatını onaylamış oldu.

Sermaye Piyasası’nın yapmış olduğu açıklamalara göre Türk Hava Yolları ile birlikte Alternatif Finansal Kiralama’nın 540 Milyon TL’lik ihracatınız onayladı. Bununla birlikte Etken Yatırım Bankası’nın, Netlog Lojistik Hizmetleri’nin, Bankpozitif Kredi’nin, İttifak Holding’in de borçlanma aracı üzerine ihracatını onaylamış oldu. Bununla birlikte kurul daha pek çok şirketin de borçlanma aracı ihracatını onayladı.

Bunların yanında Sermaye Piyasası Kurulu yapmış olduğu bazı incelemelerin ardından da bazı kişilere idari para cezası yazdı. İdari para cezası yiyenler arasında Mercek Yayıncılık Tecim ve Endüstri Limited Şirketi ve onunla birlikte Mercek Yayıncılık da yer alıyor. Bu şirkete toplamda 134. 442 TL idari para cezası verildi. Verilmiş olan bu para cezası Sermaye Piyasası Kurulu tarafından da onaylandı.

 

Sermaye Piyasası Kurulu bununla birlikte Gayrimenkul konusundaki önemli değerleme raporlarında yer alması zorunlu olan ve gerekli minimum durumlarla ile ilgili olarak  kurulun 20 Temmuz 2007 tarih ve
27/781 sayılı sonucunın, “ana para Piyasasında Faaliyette Bulunacak Gayrimenkul Değerleme müesseseları Hakkında Tebliğ’in 31 Ağustos 2019 tarih ve 30874 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanması sebebiyle yürürlükten kaldırıldığını, 31 Ağustos 2019 tarihi itibariyle anılan Tebliğ ekinde yer edinen “Değerleme Raporlarında Bulunması ihtiyaç duyulan Asgari Hususlar”ın uygulanacağını bildirdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir