Piyasalar Suçlama Haberlerine Çok Az Tepki Veriyor

ABD Başkanı Donald Trump, Temsilciler Meclisi Çarşamba günü iki makalede Trump aleyhinde oy kullandığında, etkilenen üçüncü ABD başkanı oldu. Oylama şimdi Cumhuriyet kontrolündeki Senato’ya taşınacak ve burada Trump’ın mahkum edilmesi ve görevden alınma olasılığı düşük. Oylama, Trump’ın Ukrayna ile olan ilişkilerine ilişkin üç aylık bir soruşturma sonrasında geldi.

Suçlama işlemleri sona ermekten uzaktır, bu yüzden piyasaların haberlere çok az tepki göstermesi olabilir. Bir sonraki adım, Demokratlar Meclisi’nin bulgularını Senato’ya sunacak olan itham yöneticilerini seçmesidir. Daha sonra duruşma Senato’da devam edecek ve büyük olasılıkla o zamanki başkan Bill Clinton için son suçlama duruşmaları sırasında emsal olan Baş Adalet John Roberts tarafından yönetilecek. Senato oyunun Ocak 2020’de yapılması bekleniyor.

Dolar endeksi, HK / SIN 14:29 itibarıyla% 0.06 oranında düşerek 97.35’e düştü. Amerikan doları, yen karşısında hafifçe% 0.05 artışla 109.58’e yükseldi. İki günlük ağır kayıpların ardından yükselen İngiliz sterlini karşısında düşüş daha azdı. Sterlin dolar karşısında yüzde 0,05 artarak 1,3082 dolara yükseldi. Euro dolar karşısında yüzde 0.14 oranında değer kazanarak 1.1127 $ ‘dan işlem gördü.

Nikkei 225 üst üste üçüncü zarar gününde yüzde 0,29 düştü. Hong Kong Hang Seng Endeksi Asya’da öğleden sonra% 0.46 düştü. Çin’in Şangay Kompoziti, üst üste ikinci gün düşüş gösterdi ve haftaya ardışık iki günlük kazanç ile yüzde 0,02 oranında geriledi. Shenzhen Composite, kazançları artırmayı başardı, yüzde 0.24 oranında işlem gördü ve iki günlük düşüş trendini tersine çevirdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir