Google açıklamasının ardından Huawei’den yanıt geldi

Çinli telekomünikasyon devi Huawei, Google’ın Android işletim düzeneğinin yeni versiyonlarının Huawei’ye verilmeyeceğini duyurmasının ardındannda bir açıklama yayınladı. “Güncellemelere devam edeceğiz diyen Huawei, kendi ekosistemi amacıyla de yeşil ışık yaktı….

Huawei, Trump yönetiminin kara liste kararı ardından Reuters’ın “Trump’ın kara listesinden sonra Google, Huawei ile birtakım işleri askıya aldığını bildirdi” haberiyle alakalı resmi açıklama yaptı.

Google’ın “Kanuna uyuyor ve neticeleri gözden geçiriyoruz. Hizmetlerimizin kullanıcıları amacıyla Google Play ve Google Play Protect’teki emniyet korumaları sahip olunan Huawei cihazlarında çalışmaya devam edecek.” şeklindeki açıklamasına atıfta tespit edilen Çinli şirket, “Huawei, bütün dünyada bugüne kadar satılan ve halihazırda stokta tespit edilen bütün Huawei ve Honor akıllı telefon ve tablet ürünleri amacıyla kullanıcılarına emniyet güncellemeleri ve satış ardından hizmetler sunmaya devam edecektir.” ifadelerini kullaınrken ‘bütün kullananlara en iyi tecrübesi sunmak hedefiyle güvenilir ve sürdürülebilir bir ekosistem kurmaya devam edeceği’ verisini verdi.

Sabah saatlerinde Android platformu da husus ile alakalı sosyal medya üzerinden kullananlara yönelik Twitter’dan bir bilgilendirmede bulunmuş ve “ABD hükümetinin son eylemlerine uymak üzere attığımız adımlarla alakalı olarak Huawei kullanıcılarından gelen suallere istinaden, ABD hükümetinin bütün ihtiyaçlarına uymakla birlikte, tüketicilerin halihazırda kullanmakta bulunduğu sahip olunan cihazlarda Google Play ve Google Play Protect’in güvenilirği gibi hizmetlerin çalışmaya devam edeceğini garanti ederiz.” mesajını paylaşmıştı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir