Facebook’tan Sonra Walmart da Kripto Para Çıkarıyor

Kripto paralar gün geçtikçe devletlerin ve büyük şirketlerin de ilgisini çekmeye devam ediyor. 2009 yılında Bitcoin ile başlamış olan kripto para birimleri gün geçtikçe popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Günümüzde oldukça büyük bir yatırım alanı haline gelen bu kripto para birimlerinin çeşitliliği de oldukça fazla. O yüzden yeni çıkan kripto para birimlerine yatırım yapmak bazı zamanlarda çok büyük avantajları ve kazançları da beraberinde getirebilir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda da kripto paraların gelecekte normal paranın yerine geçeceği söyleniyor.

Facebook’tan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin  önemli şirketlerinden bir tanesi olan Walmart da kendilerine ait olan bir kripto para çıkarmak için patent başvurusu yaptı. Cointelegraph’ın yapmış olduğu habere göre, 20190236564 numarası ile yapılmış olan ve Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nin yayınlamış olduğu başvuru “Blok Zincir Üzerinde Dijital Para için Sistem ve Metod” adını taşımaktadır.

Yapılmış olan başvuruda, “Gerçek bir para birimine bağlı şekilde kalarak dijital bir para birimi oluşturmak; oluşturulan bu dijital para birimine ait olan verileri güvenli bir blok zincir üzerinde depolamak ve aynı zamanda bu dijital para birimini satın almak ya da  bu dijital para birimi ile ödeme yapmak” için nasıl bir yöntem izleyeceklerini ortaya koyacaklar.

Perakende devinin başvuru belgesinde tavsiye edilmekte olan dijital para projesi ile kullanıcıların oldukça düşük ücret ile ya da  herhangi bir ücret olmadan değer saklama imkanına da sahip olacağı ifade edilmekte. Kullanıcılar aynı zamanda kripto parayı perakende devinin proje ortakları ve belli perakendecilerde nakde dönüştürebilecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir