Ankara Anlaşması İş Kurma Vizesi 31 Ekim’den Sonra Bitebilir

İş kurma vizesi yatırım yapmak isteyen pek çok vatandaşın merak içinde takip ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu konuda hizmet vermekte olan CSS Legal iş kurma vizesinin 31 Ekim’den sonra bitebileceğini açıkladı. Konu ile ilgilenen vatandaşların bu durumu göz önünde bulundurmaları çok fazla yararlarına olacaktır. Aksi takdirde bu konudaki işlemlerinizi ertelemeniz gelecekte bir takım sıkıntılar yaşamanıza sebebiyet verebilir.

Vize ve danışmanlık firması CSS Legal, İngiltere hükümeti tarafından belirlenmiş olan ve anlaşmasız Brexit başlangıç çalışmaları ile ilgili olarak İngiliz İçişleri Bakanlığı sadece Türk vatandaşlarını kapsamakta olan İngiltere Ankara Anlaşması İş Kurma Vizesi’nin 31 Ekim 2019 tarihinden bitebileceği konusunda kamuoyuna bilgilendirme yaptı.
Meydana getirilen açıklamaya gore bildiride, Türk vatandaşı olan girişimcilere sunulan ayrıcalıklı statünün 31 Ekim’de veya daha erken bitebileceği kaydedildi.
31 Ekim sonrası anlaşmasız Brexit halinde Türk hükümeti ile ikili anlaşma yapılması noktasında çalışmaların sürebileceğine dikkat çekilirken, bunun henüz böylesi bir yeni vize kategorisinin yürürlüğe girmesi anlamına gelmediği de belirtildi.
İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office), Avrupa Birliği’nden anlaşmasız bir şekilde çıkılması durumunda ise daha öncesinde yapılmış olan uluslararası antlaşmalar ile ilgili geleceği hakkında da ayrıntılı bir açıklama yaptı. Mevcut açıklamasında konu hakkında görüşlerine yer vermiş olan CSS Legal Londra Ofisi Göçmenlik Hukuku Uzmanı Hüberya İnce, “İngiltere İçişleri Bakanlığı yayınlamış olduğu bildiride, Avrupa Birliği ile ilgili olan bu  anlaşmalı ve aynı zamanda anlaşmasız olacak şekilde gerçekleşecek 2 Brexit halinde de İngiltere’nin değişik siyasi bir yol izleyeceklerini duyurmuş oldu.” şeklinde açıklama yapmış oldu..

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir